WIERCIMY W GDYNI

{rokbox album=|galeria-11-08-18|}images/JKM-NEPTUN/AKTUALNOSCI/2011-08-18/1.jpg{/rokbox}Siedemnastego sierpnia 2011 r. o godz.06:05 z basenu jachtowego klubu Neptun, na wiosłach (pewnie dla tego, żeby nie budzić śpiących na jachtach członków klubu ) wypłynęła łódź robocza ŁR-5 „Neptun 1”. Łódź z dwiema osobami na pokładzie, udała się, już później na silniku, do Twierdzy Wisłoujście, gdzie dołączyła do zestawu holownik „Belona” i platforma wiertnicza.
Tak właśnie rozpoczął się pierwszy dzień pracy „Neptuna 1” na zlecenie firmy prowadzącej odwierty geologiczne w dnie morskim. Igor i Andrzej przeprowadzili łódkę na umówione miejsce spotkania i potem wspólnie do Gdyni.
Od kilku lat, klub współpracuje z firmą „Coneco”, asystując podczas prac wiertniczych w różnych miejscach polskiego  wybrzeża i portach. Nasi bosmani stanowiący obsługę łodzi roboczej pracowali między innymi w kanale Płonia, na Wiśle Martwej po obu jej brzegach, aż do zakrętu Pięciu Gwizdków. W zeszłym roku zostaliśmy zaproszeni do współpracy na redzie portu w Dźwirzynie.
Obecnie asysta wierceń odbywa się w porcie w Gdyni na nabrzeżu Szwedzkim.
Zbadanie próbek z kilkunastu metrów głębokości  posłuży później do stworzenia dokumentacji wykonawczej planowanego remontu nabrzeża. Nasze zadanie polega na holowaniu wierzy wiertniczej na miejsca wierceń, asystowanie podczas pracy i odholowywanie na miejsce postoju. Prace potrwają do końca tygodnia, później powrót do klubu. Miejmy nadzieję, że pogoda na przejście dopisze.

Igor Rejmer

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *